Canver Software > Hizmetlerimiz > phpBB3 hizmetleri > phpBB3 portal yapımı ve kurulumu

İsteğe göre anasayfa - portal yapısı kodlama

phpBB3 için istediğiniz özellikleri barındıran anasayfa/portal yapısı kodluyoruz. Klasik portallardan farkı sadece sizin istediğiniz özelliklerin olması, gereksiz kodların olmaması ve sizin istediğiniz bir tasarım yapısında olması.

Öncelikle bilinmesi gereken portal yapılarının bir CMS olmadığı ve sıfırdan bir içerik katmadığıdır. Tek yaptıkları zaten veritabanında olan bilgileri farklı bir biçimde kullanıcıya göstermek, bilgileri derlemek ve bunlardan istatistikler çıkarmak.

Ancak, mesela önceden kurduğunuz bir galeri eklentiniz varsa portalda son eklenen resimleri, en çok oy alan resimleri gösterebiliriz. Bir puan eklentiniz varsa, en çok puan alanları gösterebiliriz.


Birkaç çalışma örneği:

http://phpbbturkiye.net -> Sadece haberleri gösterip, yan tarafa menüler yerleştirmiştik.

http://sanalmodifiye.com/ -> Haberlerleri blog gibi gösterdik, son konular ve ayın çalışması blogları yapılmıştı. Ayın çalışması kısmında phpBB3 eklenti sistemi ile konudaki eklentileri çekmiştik. haberlerde karakter sınırı vardı, biçim kodlarının yarım kalmaması için bir dizi fonksiyon kodlamıştık.

http://phpbb3portal.com/ -> Defalarca alınıp ismi değiştirilip taban olarak kullanılan klasik yapıdaki portalımız.


Yaptığımız anasayfa kodlamalarının yönetici arayüzü bulunmuyor, basit ama etkili bir ayar dosyası ile tüm ayarları yapıyoruz. Tüm kodlar tamamen phpBB3 standartlarındadır.

cadb20ac9f8e35cd831a31386bd3446d