Canver Software > Hizmetlerimiz > phpBB3 hizmetleri > phpBB3 arama için adsense entegrasyonu

phpBB3 arama için adsense entegrasyonu

Bu çözümümüz, "arama için adsense" (AFS) ve "özel arama kutusu" (CSE) bileşenlerini phpBB3 ile tümleştirmektedir. "phpBB3 ile tümleşik" ifadesi, arama sayfasının ve sonuç sayfasının phpBB3 sistemi ve kullandığınız tema ile tamamen bütünleşmesidir.

Hizmet bilgileri

phpBB3 tarafında sadece "arama kutusuna ait id numarası" ve "sonuçların açılacağı iframe genişliği" olmak üzere sadece iki ayar mevcuttur. Renk ve reklam ayarları adsense panelinden yapılır ve güvenlik sebepleriyle bu ayarları kullanıcının yapması daha doğrudur. Ancak yine de ayarları tam yapamayacaklar için basit "arama için adsense" (AFS) ve "özel arama kutusu" (CSE) danışmanlığını ücretsiz sağlayabiliriz. CSE nin, belirli arama kelimelerinde belirli siteleri en üstte gösterme, aramaları etiketler ile zenginleştirme gibi oldukça fazla özelliği bulunmakta ancak bunlar bizim konumuz değil. CSE üzerinden yapılan tüm değişiklikler otomatik olarak arama ve sonuç sayfasına (entegrasyona) zaten yansımakta, bu yüzden bize hiçbir bağımlılığınız bulunmamakta

Ücret bilgileri

Ücret: 30 TL
İletişim: İletişim bilgilerimiz
Ödeme: Ödeme bilgileri

Özellikler

  • Arama sayfası (phpBB3 ile tümleşik)
  • Sonuç sayfası (phpBB3 ile tümleşik)
  • Sonuç sayfasında arama kutusu
  • Ücretsiz kurulum ve kuruluma yardımcı olmak için basit adsense danışmanlığı

Tecrübeler

Kullanıcıları sıkmamak ve detaylı arama yapabilmelerine olanak sağlamak için phpBB3 araması ile adsense aramalarının ayrı ayrı kullanılabilmesine olanak sağlanmıştır.

phpBB Türkiye (Türkçe) ve phpBB3 Portal (İngilizce) sitelemiz bu çözümün beta testliğini gerçekleştirmişti ve oldukça uzun zamandır bu çözümü kullanıyorlar (25.10.2008 itibari). Her iki site arama için adsense ve normal phpBB3 aramalarını birlikte kullanıyorlar. Üst tarafta bulunan hızlı arama kutuları arama için adsenseye yönleniyor. Arama sonuçlarının zenginliği ve kalitesi tamamen google index sayınız ile alakalı, çünkü arama için adsense google sonuçlarını görüntüler. Türkçe sitemizde arama için adsense, normal phpBB3 aramasına göre oldukça düşük kaldı. Ancak İngilizce sitemizde durum tam tersi arama için adsense normal aramadan yaklaşık 3 kat fazla kullanılıyor. Bu durum eğilim ile alakalı olduğu kadar hit ile de alakalı, İngilizce sitemizin hiti çok daha fazlaydı.

cadb20ac9f8e35cd831a31386bd3446d