Canver Software > Anasayfa > Hakkımızda

Biz kimiz

İlk faaliyetlerine 2003 yılında phpBB geliştirme ve eklenti yazımı ile başlayan ve web yazılım alanına adım atan Canver Software grubuyuz. Temmuz 2003 tarihinden itibaren phpBB Türkiye olarak phpBB2 konusunda, Aralık 2006 tarihinden itibaren de phpBB3 konusunda destek ve yardım da vermekteyiz. ( canver.net, phpbbturkiye.net )

phpBB tecrübemizin kaynağı

2003 yılında kendi ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullandığımız ücretsiz ve GPL lisansına sahip olan phpBB forumunu denedik ve kendimizi kod yapısına kolayca adapte edebildik. O günden 2006 yılına kadar phpBB Türkiye destek sitesi altında hem kendimizi geliştirdik hem de kullanıcılara yardımcı olduk. phpBB desteğimiz halen phpBB Türkiye adı altında devam etmektedir.

Canver Software

Canver Software "internet ve web yazılım hizmetleri" oluşumunun kuruluş amacı, bir açık kaynak yazılımı olan phpBB'ye ve web tasarımcılarına destek vermeyi hedefleyen "Türkiye'nin en deneyimli phpBB destek sitesi" olan "phpBB Türkiye" ile "Canver Software" projelerine maddi olarak gelir sağlamaktır.

"phpBB Türkiye" oluşumunun tecrübe ve gücünü arkasına alan Canver Software, phpBB kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla, onların; kurulum, güncelleme, hata ayıklama, taşınma, özelleştirme, optimizasyon gibi gereksinimlerini yerine getirmeyi amaçlamaktadır.

phpBB Türkiye - phpbbturkiye.net

Türkiye'nin ilk ve en tecrübeli phpBB3 Türkçe destek ve geliştirme platformu olan phpBB Türkiye, 03 Aralık 2006 tarihinde, "phpBB2 Türkiye - canver.net" projesinden ayrılarak yoluna sadece phpBB3 desteği ve phpBB3 geliştirmeleri ile devam etti.

phpBB Türkiye sadece phpBB3 için yardım ve destek sunmak ile kalmaz, sahip olduğu tecrübe doğrultusunda "Canver Software" çatısı altında phpBB3 için içerik, eklenti, tema gibi geliştirmeler de yapar.

Kullandığımız teknoloji ve yazılımlar

  • HTML, CSS, Javascript, jQuery
  • PHP, MySQL
  • PhpStorm, Notepad++
  • Photoshop
  • Git

cadb20ac9f8e35cd831a31386bd3446d